Oficiální stránky RK Jablonec nad Nisou o.s.

MČR KT 2014

12. srpna 2014 v 19:13 | bezabara |  NOVINKY

MČR KRÁTKÝCH TRATÍ V RAČICÍCH ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

12 medailí a 2 nominace na mezinárodní závody, to je bilance vrcholu kanoistické sezóny pro závodníky oddílu Rychlostní kanoistiky Jablonec, kterého se 1.-3.8. zúčastnilo celkem 18 závodníků ve věku 8 - 18 let.

Za juniory reprezentovali oddíl kajakáři Martin Solfronk (97) a Michaela Tegzová (96), za dorostence kajakáři Markéta Poláková (99), Filip Karapetjan (99), postaršený Ondřej Mašek (00) a kanoista Lukáš Franěk (99), za žáky na kanoi Petr Pošmourný (00), kajakáři Michal Voronič (00), Lenka Znamenáčková (00), Tereza Hettfleischová (01) a za nejmladší kategorie benjamínků Barnabáš Halama (02), Jakub Serra (03), Jindřiška Palatová (03), Veronika Maříková (03), Simona Šulcová (03), Peter Tegza (05), Jáchym Halama (05) a Carolina Serra (06).

Nejúspěšnějším závodníkem se se ziskem 4 medailí stal žák Michal Voronič, který si odvezl bronz z K1 500m a 1000m, stříbro pak z K4 1000m (Bartůněk TSE-Prokop PDM - Čapka OLO) a Titul mistrů České republiky pro rok 2014 získal společně s taktéž jabloneckým Ondřejem Maškem na K2 1000m.
Dva cenné kovy přivezla i děvčata reprezentující kategorie juniorek a benjamínek. Jindřiška Palatová v závodě benjamínek B - 2. Místo MK1 200m a přidala i 2. místo K2 500m společně s oddílovou parťačkou Veronikou Maříkovou. V juniorkách pak ani letos nevyšla na prázdno Michaela Tegzová, když s Kateřinou Pjajčíkovou ONV vybojovala pěkné 3. místo na K2 200m a na K4 200m ve spojené kategorii juniorek a žen získala stříbro společně s K. Luňáčkovou (TYN),T. Dolákovou (CHO) a K. Pjajčíkovou (ONV).
Výborné výkony předvedl také postaršený žák Ondřej Mašek mezi dorostenci, kde na trati 1km obsadil krásné 4. místo, na 200m dokončil 6., avšak necelou půl sekundu od 3. medailové pozice, a na trati 500m dokonce vybojoval nečekaný bronz. Díky těmto výkonům byl nominován do mládežnického reprezentačního týmu, který se druhý víkend v září představí v závodě Olympijských nadějí v Piešťanech v početné mezinárodní konkurenci. Kromě toho byl členem vítězné posádky na K2 1000m žáků s Michalem Voroničem.
Další medaili přidal kanoista Lukáš Franěk v kategorii C4 dorostenci 1000m. I ten bude nejen Jablonec, ale také Českou republiku, reprezentovat v září v Piešťanech, když si nominaci zasloužil po předvedených finálových jízdách v singlových disciplínách.
Kanoista Petr Pošmourný v kategorii C4 1000m žáci (Hovorka SEZ-Večerka, Skopal PRV) předvedl s posádkou zlepšení oproti červnovému závodu a polepšili si na druhé místo. V benjamíncích B si pak dojel pro stříbro na MK1 200m Jakub Serra, pro kterého to je první medaile získaná na celorepublikových závodech (jezdí od letošního dubna).

Kromě výše zmíněných medailistů ale předváděli všichni závodníci pěkné výkony a ukázali, že 2 absolvovaná soustředění (Hracholusky a Černožice) rozhodně měla přínos a pomohla jim k výkonnostímu zlepšení.

Ačkoliv loňských 16 cenných kovů se zopakovat nepovedlo (i z důvodu postaršení Ondry Maška), rozhodně nelze říci, že jsme dopadli hůře. Konkurence v tomto sportu je veliká a není tomu tak dávno, co nám dělala radost sem tam nějaká medaile zajetá v benjamínských kategoriích. Takže pokud se následující léta udrží v tomto duchu, budeme, myslím, všichni spokojeni.

A nakonec aktuální doplňující informace pro ty, kteří nepostřehli úspěch České reprezentace na MS v Moskvě - 2 tituly mistrů světa, jedno stříbro a jeden bronz si odvezli naši reprezentanti. Bronzová olympijská posádka K4 ovládla kilometrovou trať, jisté vítězství na singlu přidal Josef Dostál (93) taktéž na kilometrové trati a stříbro a bronz přidal Martin Fuksa (93) na singl-kanoi na tratích 1000m a 500m.