Oficiální stránky RK Jablonec nad Nisou o.s.

VELEÚSPĚŠNÉ MISTROVSTVÍ REPUBLIKY!!!!!

23. července 2013 v 20:06 | bezabara |  NOVINKY

RK Jablonec přivezl 16 medailí z MČR

Ve dnech 18.-21. 7. Se v Račicích konalo Mistrovství republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích. Počasí konečně podpořilo tento letní sport a letos poprvé nebylo nutné vytáhnout deštník a bundy. Do bojů o mistrovské tituly se zapojilo i 16 závodníků oddílu RK Jablonec v mládežnických kategoriích - za Juniorky Michaela Tegzová(96), za dorostence Martin Solfronk(97), v žácích, v nichž má letos oddíl nejvíce svěřenců - Lukáš Franěk (99) a Petr Pošmourný (00) na kanoi, Ondřej Mašek(00), Michal Voronič(00), Filip Karapetjan(99) a Petr Onodi(00), Nikola Hettfleischová(99), Lenka Znamenáčková (00), Markéta Poláková (99) a Šárka Svobodová(99) na kajaku, v nejmladších benjamínkách pak Adéla Stojánková(01), Tereza Hettfleischová (01), Veronika Maříková(03) a Jindřiška Palatová (03). Za veterány pak startovali Ondřej Porkert, Petra Voroničová a Lenka Pelantová.

Této sestavě se během prodlouženého víkendu povedlo nasbírat celkem 16 cenných kovů, z toho 6 zlatých. Těch přidal do sbírky nejvíce Ondřej Mašek, který s Davidem Volákem (NYM) předvedl na K2 excelentní jízdy a obě tratě - 200m i 500m s přehledem vyhráli. Třetí titul pak získal na K4 s posádkou D. Lundák(SPA)-J. Vorel(SPA)-D. Volák(NYM) a právě zmíněný jablonecký Ondřej Mašek, když na trati 1km nedali od startu soupeřům šanci. Na K1 pak přidal 5. místo na 1km a těsné 4. místo na 200m.

Dvěma zlatými medailemi přispěl i Lukáš Franěk, který na C1 opanoval závod na 1km, na stejné trati pak zvítězil i na C4, kde doplnil posádku z Nymburka D. Toupal-P. Toupal-J. Blažej. Kromě dvou zlatých však přivezl ještě stříbro z C2 200m a bronz z C2 500m, přičemž s Davidem Toupalem(NYM) přišel na delší trati o vítězství vinou náhlého poryvu větru.

Poslední zmíněný titul přidala Michaela Tegzová, která se svojí posádkou - Slivanská(POD)-Voženílková(KVS)-Housková(KVS) opanovala K4 500m mezi juniorkami. Na K2 s K. Houskovou pak přidala stříbro na trati 200m.

Šest medailí do jablonecké sbírky přidala i děvčata z nejmladšího ročníku mezi benjamínkami C (2003) Jindřiška Palatová a Veronika Maříková, když na tratích 200 a 500m záskala 2 stříbra na K2, na MK1 pak Veronika vybojovala 2 stříbrné medaile a Jindřiška stříbto a bronz. Vzhledem k věku jsou do budoucna pro oddíl velkým příslibem.

Cenné kovy ale nepřivezla pouze mládež. Jednu medaili si přivezl i Ondřej Porkert, který vybojoval bronz na trati 200m mezi nejmladšími veterány.

Pěkné výkony hodné uznání však nepředvedli pouze medailisté, ale i ti, kteří na kovy nedosáhli, ukázali, že se v těžké konkurenci rozhodně neztratí a zajeli svá životní maxima. Martin Solfronk se po strhující semifinálové jízdě na 500m probojoval do finále mezi dorostenci, stejně tak Markéta Poláková v žačkách na stejné trati. Žák Michal Voronič předvedl stabilní výkony a výrazné zlepšení, když v žákovské konkurenci 60 lodí nikdy nechyběl v malém finále, Nikola Hettfleischová s Markétou Polákovou na K2 držely krok s nejlepšími žačkami.

Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci jabloneckého oddílu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.