Oficiální stránky RK Jablonec nad Nisou o.s.

JAK BUDE VYPADAT SEZÓNA 2013?

12. ledna 2013 v 14:49 | bezabara |  INFORMACE nejen pro rodiče
Je leden a je na čase upřesnit, jak bude vypadat sezóna z hlediska soustředění, závodů, možného času, kdy plánovat dovolené.
PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE VŠICHNI V RÁMCI MOŽNOSTÍ VYJDETE MAXIMÁLNĚ VSTŘÍC OHLEDNĚ ÚČASTI NA ZÁVODECH A SOUSTŘEDĚNÍCH V NÍŽE UVEDENÝCH TERMÍNECH!!!!

Zimní soustředění: Letos proběhne v době jarních prázdnin v okolí Jablonce - kolečko, Bedřichov, dvoufázově, snad se podaří zajistit i dopoledne. - důvody: dohady ohledně uvolňování ze školy, finance, nedostatek mé dovolené, účast vybraných na střediskovém jarním soustředění

Jarní soustředění: Výběr největších nadějí pojede na střediskové soustředění ve dnech 28.3.- 6.4. nebo 14.4. - 24.4. 2013, podle náplně (preferuji vytrvalost), ještě upřesním po domluvě s Pavlem Hottmarem. Spíš ale v prvním termínu. Soustředění je na Slapské přehradě na Obozu. Pro menší či pomalejší je možnost jet v týdnu mezi 28.4. a 8.5. Na těchto soustředěních trénují pod super trenéry typu Hottmar (dnes již trenér seniorské reprezentace), Petr Fuksa a jím podobní. Konečně poznají, jak jsem na ně hodná.
V prvním termínu - Martin Solfronk, Lukáš Franěk, Ondra Mašek, Ondra Majtyka
Druhý termín - Onrda Vele, Míša Voronič, Nikča Hettfleischová, Markéta Poláková
Kvůli dopravě se mi třeba povede dostat všechny na první termín, byla bych radši, záleží na počtu dětí ze střediska.

Olympiáda mládeže: po 4 letech se opět i v našem sportu koná olympiáda mládeže, které se zúčastní jen ti nejlepší z kraje. Vzhledem k tomu, že v Libereckém kraji je pouze Jab a Lib, posíláme 1 zástupce Liberce a 5 z Jablonce. Koná se ve dnech 23.-28. 6. v Ostrožské Nové Vsi (u Uherského Hradiště). Vypsaná je pro dorostence, případně mladší, náklady jsou kompletně hrazeny Libereckým krajem včetně dresů a sportovních souprav, které dětem zůstanou. Do 24.5. je uzávěrka jmenovitého seznamu a registrace nominovaných sportovců - 2 kajakářky, 2 kajakáři, 2 kanoisti, přičemž Liberec má jednoho kajakáře. U nás má nominaci v tuto chvíli jistou pouze Martin Solfronk na kajaku a Lukáš Franěk za kanoisty, zbytek se uvidí podle výsledků na 1. ČP mládeže na začátku května. TAKŽE MAKEJTE, SNAŽTE SE, NE KAŽDÝ MÁ MOŽNOST SI ZAZÁVODIT VE VÝBĚROVÉM ZÁVODĚ :)

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ: Stejně jako v předešlých letech bude letní soustředění PŘEDEVŠÍM PŘÍPRAVOU NA MČR v Račicích!!! Není to letní tábor pro vyplnění času o prázdninách, proto NA SOUSTŘEDĚNÍ POJEDOU TI, CO SE ZÁROVEŇ ZÚČASTNÍ MČR, a to v celém jeho rozsahu!!! Letos vychází na 29.6.-13.7., samozřejmě zase pojedeme závody v Sedlci a Plzni, tzn, odjezd v pátek!!

POVINNÉ ZÁVODY - České poháry
11.-12. 5. zřejmě zase v Sedlčanech, 1.ČP mládeže
31.5. - 2.6. Nominační závod v Račicích, 2. ČP
18.-21. 7. - MČR v Račicích, VRCHOL SEZÓNY, 3. ČP
(zbytek července + srpen je volno pro dovolené)
31.8. - 1.9. MČR v maratónu a dlouhých tratí, 4. ČP

Toto jsou vypsané závody, kterých mají povinnost se zúčastnit všichni registrovaní závodníci, OMLOUVÁ POUZE NEMOC!!!
Zbytek jsou pouťáky, které jsou doporučené v rámci zpestření přípravy, neboť jinde větší nasazení a zkušenosti nezískkají.

21. 9. se bude konat 4. Jablonecký trojúhelník, tak s tímto termínem můžete také počítat, především ti, kteří mají zájem nám pomoci s organizací a přípravou, sháněním cen od sponzorů, případně i finanční příspěvek například na medaile se hodí. Letos se povedlo domluvit s Libercem, že ve stejném víkendu budou také pořádat po letech závody, a tak to bude severský víkend na vodě :) Novinkou pro letošní ročník je zařazení do seriálu závodů Zlaté ligy (společně s Kadaní, Sedlcem a Plzní) :)

Informace o průběhu máte, tak plánujte svoje akce, jak jsem již uvedla, v souladu s naším harmonogramem. Uvědomte si, že aby se už i poslední rok benjamíni prosadili v nepočetné (oproti jiným sportům), ale o to kvalitnější konkurenci, musí MAKAT, systematicky makat, dělat všechno a nelenit. TRÉNINK JEDNOU ČI DVAKRÁT ZA TÝDEN JE ZÁRUKA POKLESU VE VÝSLEDKOVÉ LISTINĚ, naopak jakákoliv činnost nad náplň tréninků je jedině ku prospěchu. Jen tak pro porovnání, jak by měl trenink vypadat (především v rozsahu věnovaného času), se podívejte na http://www.kanoe.cz/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=173&stromhlmenu=5:173. Nejsme sice v Praze na tekoucí nezamrzající Vltavě, hodně záleží na možnostech, ale i tak, pro porovnání, co vám chybí, když máte docházku "jako noty na buben".

Občas mám pocit, že mluvim do dubu, ale pokud chcete něčeho dosáhnout, jinak to nepujde. Pokud se chcete jen občas povozit na vodě, dejte vědět, nebudu vás týrat a honit v úsekách.

TAK HURÁ DO TOHO A NEPOLEVOVET :) A HLAVNĚ - S ÚSMĚVEM A NASAZENÍM!!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.