Oficiální stránky RK Jablonec nad Nisou o.s.

Čtyři noví trenéři

20. ledna 2013 v 21:38 | bezabara |  NOVINKY

19.-20. ledna se v praze konal po asi 2 letech, možná dýl, trenérský kurz pro trenéry 3. třídy, což je základní trenrské vzdělání. A protože nám někteří závodníci v oddíle pomalu dospívají, vydali se rozšířit své znalosti a vzdělání v oblasti kanoistiky. Všichni úspěšně splnili!!!


Kurzu se zúčastnila naše nejzkušenější závodnice - Míša Tegzová, dva méně zkušení závodníci - Martin Solfronk a Ondra Majtyka, kteří už ukázali, že bez problémů organizačně zvládnou vést trénink a řekla bych, že i s nadšěním a pak již jako trenér působící Petra Voroničová, která tak získala i oficiální papír pro trénink mládeže.

Kromě Petry, která už se letos jako trenér mezi nás přidala, mají ostatní v podstatě řidičák bez zkušeností, které během následujících let můžou o to intenzivněji sbírat, měli by už vědět, kdy, co a jak trénovat, jaký smysl má který trénink, můžou se ptát, bádat, vymýšlet alternativy, mít vlastní nápady... Každopádně trenér s velkým T, na to si ještě počkají. Mimo jiné i kvůli věku. Už ted jim ale závidím, o co mají jednodušší pozici než já, když jsem stejným kurzem prošla po roce a půl v loděnici, aniž bych někdy před tím měla trenéra, nebo absolvovala nějaké skutečné tréninky. O kanoistice, technice, trénování, trenincích, potřebách a i psychologii či fyziologii jsem neměla ani ponětí a všechno jsem se učila za pochodu způsobem pokus-omyl nebo sháněním informací a rad po všech čertech. Nakonec výsledkem mých pokusů je třeba naše Míša Tegzová ;)

Pro kluky absolvování kurzu má ještě jeden důvod. Někdo možná namítne, že to je blbost, ale i kdyby byla minimální šance, musí se to zkusit. Ani jeden z nich totiž nepatří mezi ročníkovou špičku. Oba začali jezdit poměrně pozdě a dodnes nedohnali tréninkový náskok soupeřů. Je jen otázka času, kdy je přestane bavit makat a dřít, aby občas někoho předjeli a pověsí pádlo a kajak na hřebík a vymění to třeba za cigaretu, mejdany a poflakování se. Když ale dostanou šanci uplatnit se nejen coby závodníci, třeba najdou zalíbení právě jako trenéři. Někdy se to nepovede (např. můj brácha), ale věřím, že u těhle kluků šance je :)

Tak jim držme palce!!!


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.