Oficiální stránky RK Jablonec nad Nisou o.s.

JABLONEC PŘIVEZL 10 MEDAILÍ Z MČR

10. srpna 2009 v 16:54 | bezabara |  NOVINKY
Vrchol sezóny, Mistrovství české republiky krátkých tratí v Račicích, byl velice úspěšný pro závodníky RK Jablonec, když na tratích 200m, 500m a 1000m vybojovali celkem 10 cenných kovů.
Titul Mistryně republiky vybojovaly žačky Míša Tegzová a Bára Petrovičová na K4 500m společně s Vilmou Nedbalovou (POD) a Terezou Kubíčkovou (SHK), ke kterému přidaly velmi těsné stříbro z K2 (od vítězství je dělilo 0.3s) a v kategorii jednotlivců se seřadily na 2. (Bára) a 3. místě (Míša).
O další medailové umístění starších závodníků se se svojí posádkou na K4 500m postaral Jakub Petrovič (Wiedner CHO, Görner, Výborný USK), když podlehli pouze jednomu soupeři a získali stříbro.
O zbytek cenných kovů se zasloužili naši nejmladší závodníci - benjamínci (všichni okusili tento sport teprve v loňském roce). Vojta Mašek započal medailové tažení ziskem stříbra na K2 s Vaškem Staňkem z Týna nad Vltavou, o chvíli později ve velkém souboji o třetí příčku benjamínků kanoistů udolal v posledních metrech soupeře Tomáš Miller a zaslouženě si odnesl bronz. Druhý den v úspěšném tažení našich nejmladších pokračovala mladší benjamínka Klára Janečková, která před sebe také pustila pouze dvě soupeřky a vybojovala třetí místo.
Posledním představením benjamínků byl závod C2, který se letos uskutečnil poprvé, a i zde měl Jablonec svou posádku - Tomáš Miller zaklekl do kanoe s kajakářem Vojtou Maškem a zaslouženě si dojeli také pro třetí místo.
Jako doplněk mistrovských klání pořádal chomutovský oddíl pro benjamínky závod v kanoistickém triatlonu (100m plavání, 1300m běh, 1000m voda), kde ve své kategorii, benjamínky nar. 98, získala Klára Janečková další cenný kov - náročnou trať dokončila jako třetí. Ani ostatní se však neztratili a probojovali se v tomto opravdu náročném závodě až do cíle.
Kromě vybojovaných medailí však nelze podceňovat ani výkony ostatních zúčastněných závodníků, když každý ve své kategorii předvedl maximum, kterého mohl dle svých schopností dosáhnout. Za juniory to byl Petr Běžel, juniorky Helča Bulířová, v dorostencích zápolili Kuba Petrovič s Pepou Koudelkou a v kategorii benjamínků, kromě medailistů, se dobře předvedli Ondra Vele, Ondra Mašek, Kuba Uhlíř, Ondra Konrád a za holky ještě Sabča Dočekalová. Všichni předvedli statečné výkony jak v jednotlivcích, tak v hromadných posádkách a nezbývá, než i jim poděkovat za skvělou reprezentaci oddílu RK Jablonec.